Kratka liściowa chroni rynnę

Czyszczenie rynny jest skomplikowane. Jednak konieczne jest utrzymanie rynien i odpływów w czystości. Każdy, kto przymocuje grill do swojej rynny, zapobiega blokadom spowodowanym przez liście i gałęzie, a także inne zanieczyszczenia.

Jesienią, gdy liście opadają

Ładnie wygląda, gdy liście na drzewach zmieniają kolor jesienią. Szybko jednak stają się denerwujące, kiedy są dmuchane przez wiatr na dachu, a stamtąd w rynnę. Liście i inne zanieczyszczenia często są przyczyną blokad. Regen Woda deszczowa nie może już spływać przez rynnę lub rurę spustową. Może to spowodować uszkodzenie tkaniny budowlanej, co wiąże się z wysokimi kosztami. Zaleca się jednorazowe czyszczenie systemu rynnowego rocznie, a ponadto zapewnia kratkę liściową do czystej rynny.

Elastyczne kratki liściowe mają następujące właściwości

Kratki z liści ze stali nierdzewnej i aluminium nie rdzewieją.

  • Można je elastycznie dopasować do rynny.
  • Materiał można łatwo ciąć nożyczkami.
  • Łatwa instalacja na rynnie

Dzięki ich elastyczności osłony chroniące przed liśćmi nadają się nie tylko do rynien półokrągłych, ale można je również instalować na rynienach i rynienkach podwójnych, takich jak te stosowane na mniejszych powierzchniach dachowych.

Dostawcy internetu i ceny

Dachrinnen-shop.de ma metalowe kratki liściowe w ofercie.

  • hbw-handel.de oferuje elastyczne siatki liściowe.
  • W dachbaustoffe.de są proste siatki na liście dla większych ilości bardzo tanie.
  • Plastikowe siatki liściaste są dostępne na metr za 0,50 euro, a ocynkowane siatki oczekują około 7,50 euro za metr. Jeśli ochrona liści jest wykonana z aluminium, cena jest dobra 11, - Euro za metr.

Wskazówki i wskazówki Rynny dachowe są dostępne w różnych materiałach. Jeśli wybierzesz je zgodnie z istniejącą rynną, nie ma ryzyka, że ​​substancje reagują ze sobą.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz