Szlachetny kształt dachu - jakie koszty są ponoszone w przypadku dachu czterospadowego?

Wiele starszych domów z muru pruskiego ma czterospadowy dach, ale taka konstrukcja dachu jest również interesująca w nowych budynkach. Dla właściciela domu, który nie wybiera dachu czterospadowego ze względów czysto historycznych, estetyka dachu jest na pierwszym planie. Jakie są koszty dla niego?

Co to jest czterospadowy dach? Wal Dach czterospadowy składa się z czterech powierzchni dachu nachylonych do siebie. Każda z przeciwległych powierzchni ma ten sam wymiar. Ponieważ czterospadowy dach jest bardziej skomplikowaną konstrukcją niż rozległy dach dwuspadowy, koszty budowy są wyższe. Kr Kaleka to specjalna forma dachu czterospadowego. W dolnym obszarze ten typ dachu zaczyna się jak dach dwuspadowy, ale powyżej powierzchni szczytowych są pochylone do tyłu.

Jakie koszty ponoszone są na dach czterospadowy?

Zakładając, z dwuspadowym dachem około 60 EUR za metr kwadratowy powierzchni dachu do budowy dachu, koszt dachem czterospadowym być wyższa.

Obliczyć wysokość dachu czterospadowego w cenie od 80 do 100 EUR za metr kwadratowy - w zależności od warunków. Wal Koszty dachu czterospadowego różnią się w zależności od regionu.

Burzoodporna więźba dachowa w trudnych warunkach pogodowych generalnie kosztuje więcej.

Specjalne konstrukcje, takie jak lukarny lub loggia, kosztują więcej.

  • dachem: koszt pokryć dachowych i izolacji
  • Jeśli dach raz zbudowany, dekarz musi jeszcze dostarczyć go z papy i listwy. Następnie zakłada na pokrycie. Do kosztów tych kroków dodaje się ustawową izolację termiczną.
  • Do prac przygotowawczych przez dekarza należy odczekać około 5 do 10 euro za metr kwadratowy, przykrycie swoim dachem czterospadowym, można zwiększyć cenę pomiędzy 20 a 100 na metr kwadratowy - w zależności od materiału.

Najnowsza izolacja będzie kosztować kolejne 60 EUR za metr kwadratowy. Oszczędzając energię, możesz uzyskać te koszty na przestrzeni lat.

przykładowy projekt: czterospadowy koszt 200 kwadratowy

właściciel domu może zbudować nowy dach z 200 mkw powierzchni dachu. Koszt więźby dachowej wynosi 90 EUR za metr kwadratowy, a także wysokiej jakości pokrycie i izolację termiczną.

przegląd koszt cena

budować dach

18000 EURprace dekarskie całkowicie
14.000 EURizolacja
12.000 EURogólna oszczędność
44000 EURKoszt: osiedlić instrukcja
podatku pracy Niech stawki godzinowej pracy w swoich rzemieślników domu identyfikuje się oddzielnie od kosztów materiałów , Prześlij faktury do swojego urzędu skarbowego w ramach kompensaty podatku dochodowego.Wskazówki i porady Środki budowlane w domu, które prowadzą do oszczędności energii, są zazwyczaj dotowane przez państwo. Zapytaj na KfW!
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz