Specjalna okładzina ścienna z gontem fasadowym

Oprócz gipsów zewnętrznych i okładzin płytowych, montaż gontów fasadowych jest popularną formą upiększania budynków. Dzięki materiałom drewno, Eternit, cement włóknisty, Preolit, łupek, aluminium lub bitum, bardzo różne optyki mogą być tworzone z nieregularnych losowych wzorów do zaokrąglonych skal.

Rodzaje zastosowania i formy instalacji Ver Obudowa z gontem fasadowym jest ceniona przez wielu właścicieli budynków jako atrakcyjna alternatywa. Mniejsze lub większe pojedyncze gonty tworzą ogólny wzór, który daje bardzo różne efekty w zależności od materiału i kształtu. Z wyjątkiem drewna, gonty fasadowe są korzystnie używane w jednym kolorze, a w niektórych przypadkach łączone są różne kolory.

W przypadku drewnianych gontów fasadowych z jednej strony naturalne ziarno i faktury mają charakter stylistyczny, z drugiej strony wielokolorowe i naturalne gradienty kolorów są celowo stosowane jako element dekoracyjny. Formatywny wygląd uzupełnia nowoczesną architekturę i podkreśla naturalny "efekt przytulności" w starszych budynkach.

Rodzaje materiałów i optyka

Gama rozwiązań optycznych oferowanych przez gonty fasadowe jest duża i, z wyjątkiem nowych budynków, nadaje się również do przerysowywania przestarzałych ścian budynków, ścian bocznych, występów i ścian.

Grzbiety fasadowe wykonane z metali takich jak aluminium, cynk, miedź lub stal nierdzewna są popularnym narzędziem do projektowania, szczególnie w nowoczesnej architekturze.

  • Gładkie, w większości monochromatyczne materiały Eternit i cement włóknisty tworzą powściągną optykę, w której dominuje struktura wzoru skali.
  • Sztucznie produkowane materiały Preolit ​​i bitumy przypominają papę pokrojoną w półpasiec fasadowy, który jest niedrogą alternatywą.
  • Naturalne drewno materiałowe jest stosowane w postaci gontów fasadowych głównie w budynkach w przestrzeni alpejskiej i na dużych wysokościach, dając ciepły, indywidualny wygląd.
  • Źródła zaopatrzenia i ceny

Wittenauer-gmbh.de oferuje gonty gresowe wykonane z aluminium, stali nierdzewnej, miedzi i cynku z powłoką barwną lub bez niej.

  • guentsch.de jest wyspecjalizowanym dystrybutorem produktów bitumicznych i wstępnie oświetlonych, które nadają się zarówno do dachów, jak i okładzin elewacyjnych.
  • Dachbaustoffe.de produkuje gontowe fasady wykonane z Eternitu i cementu włóknistego, które są również dostępne pod nazwą Strukturplatten.
  • holzschindeln.de wytwarza produkty z buku, świerku, modrzewia, dębu lub cedru, które są piłowane lub dzielone i mają bardzo różne właściwości.
  • Cena za metr kwadratowy za gonty fasadowe zaczyna się od 10 euro za Preolit, bitum i włókno cementowe, a około 30 za drewno i metal.

Porady i wskazówki Oprócz pojedynczej instalacji można również zainstalować prefabrykowane panele elewacyjne, które są oferowane przez wielu producentów.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz