Acetons tīrīšanai

Acetons ir organisks šķīdinātājs, ko var izmantot dažādos veidos. Turklāt acetonu izmanto arī tīrīšanai. Tomēr apstrāde ar acetonu tīrīšanai jāveic saprātīgi. Kāpēc tas ir, mēs esam apkopojuši tālāk jūs.

Kas ir acetons?

Lai gan to var izskaidrot ātri, daudzi cilvēki joprojām nesaprot, kas ir acetons. Tomēr tas ir saprotams, jo tas prasa padziļināt ķīmiskās zināšanas. Acetons ir sekundāro spirtu oksidācijas produkts un sastāv no visvienkāršākajiem ketoniem. Tehniski pareizs acetona nosaukums būtu dimetilketons vai propanons.

Acetona

acetona īpašības tika atklātas 17. gadsimta sākumā. Iespējas ir bezgalīgas:

  • ir nepieciešama dažādu ķīmisko sintēzes
  • risina dažādus materiālus, piemēram, sveķi un plastmasas
  • ir līdzeklis tēlaini
  • bieži lieto nagu lakas noņemšanas
  • ir ražošanas akrila (PMMA) prasa
  • ir spēcīga eļļas un Tauku šķīdināšana

Acetons, atšķaidīts ar ūdeni ─ Acetons parasti tiek atšķaidīts kā tīrīšanas līdzeklis. Tādēļ tehniskais acetons ir pilnīgi pietiekams. Kā ketonus, acetonu var atšķaidīt ar ūdeni. Tā kā tā izšķīst sveķus, sintētiskos sveķus un plastmasas, to var arī izmantot retināšanas procesā.

Uzmanieties, tīrot plastmasas virsmas

Tomēr acetons reaģē atšķirīgi no dažādām plastmasām. Piemēram, acetons nekaitē silikonam, bet polistirols to pilnībā izšķīst.

atrisināt tauki un eļļas un efektīvi novērst

Jo īpaši tauku un eļļas, izšķīdinot īpašības kā tīrīšanas līdzekli acetonā ļoti appreciated. Tādējādi, pirms lodēšanas, sagataves tiek droši un efektīvi attaukoti, izmantojot atšķaidītu acetonu. Arī starp gleznotājiem un gleznotājiem, to ieteicams izmantot, lai novērstu eļļu un taukus no virsmām, kas krāsotas droši.

Acetons metālu tīrīšanai

Tomēr šeit pastāv arī zināmi riski. Acetons ietekmē ne tikai plastiku un sveķus. Daži metāli spēcīgi reaģē arī saskarē ar acetonu. Piemēram, varam var rasties grunts, kad krāsainais metāls saskaras ar acetonu.

Tīrīšanas laikā uzmanieties ne tikai ar šķīdinātāju

Tie ir ne tikai tīrīšanas punkti, kas jāievēro. Lai uzglabātu un iznīcinātu acetonu, jums jāizmanto piemēroti konteineri, no kuriem nevar uzbrukt organiskais šķīdinātājs.

Tips & TricksAlso mājās, acetons var būt noderīgs. Tāpēc tas nav tikai noderīgs pelējuma noņemšanas rīks. Acetonu var lietot ļoti labi tieši pret pelējumu, tāpēc iznīciniet sporas.

Tomēr vienmēr jāņem vērā veselības apdraudējums. Uz ādas acetons izžuvis, attaukojot un sajaucot, var arī iekļūt asinsritē.

Dalieties ar draugiem

Atstājiet savu komentāru