Acetons ražošana

Veidot zināšanas par ražošanas acetona prasa zināmu ķīmisko zināšanas. Acetons ir plaši pazīstams dimetilketona vai propanona nosaukums, ti, ketons. Ir pat visvienkāršākais no visiem ketonu. Lai ražotu acetona, dažādas metodes ir piemērotas.

Pamata informācija par acetonu

Acetons tika atklāts jau 1605. gadā. Bet pat dabā rodas organiskais šķīdinātājs. Tas notiek, fermentējot augļus, pat cilvēka organisms noteiktos apstākļos var ražot acetonu. Pat ja to var metabolizēt, tas nenozīmē, ka acetons nav toksisks. Tomēr acetons nav kancerogēns, jo tas tiek bieži ticēts.

lietojumi acetona

Kā ketonu un organiska šķīdinātāja, tas ir universāls:

  • irdināšanai un izņemšanas no sveķu
  • irdināšanai un izņemšanas no eļļas un tauku
  • kā kodināšanas šķīduma (krāsas, tintes, sveķiem, kas satur produktu)
  • kā nagu laka noņemšanas
  • ražošanai PMMA (Polymethylenmethacrylat vai colloquially akrila stikls)
  • dažādiem citiem sintēzes ķīmiskajā rūpniecībā
  • kā līme dažādas plastmasu acetona

ietver vienkāršākos ketonu apzīmē

ketoni, var tikt uzskatīta par oksidācijas produktiem sekundāro spirtiem. Acetons ir vienkāršākais ketons, benzofenons ir vienkāršākais aromātiskais ketons. Nav konkrēta pielietojuma, kurā patērētāji varētu izmantot arī ketonus. Bet ķīmijā tas ir interesanti galvenokārt tā īpašību dēļ. Cita starpā ketoni ir ūdenī šķīstoši. Tie ir daļa no acetona.

acetonu dabā: aveņu acetons

The aveņu smaržu, starp citu, izraisa arī ketoni, ko sauc par aveņu ketonu. Vajadzīgi arī ketoniem cikloheksanonam, šķidrumam, kas līdzīgs acetonam. Tas ir īpaši vajadzīgs Perlon (poliamīda) ražošanai. Tas tika izgudrots 1930. gados un ir bijis daļa no Perlon zeķes kopš 40. gadiem.

Galvenais lietošanas jomas

acetons ir ļoti piemērota, lai atdalītu eļļas un tauki, kas ir iemesls, kāpēc dēļi ir iztīrīti pirms lodēšanas to. Bet arī var noņemt krāsas un sveķus, tāpēc arī acīmredzama ir arī nagu lakas noņēmēja lietošana. Bez lietošanai kā šķīdinātāju un tīrīšanas līdzekļiem acetons ir galvenokārt ar ražošanu PMMA zināms (sarunvalodā ar zīmolu organiskā stikla akrila stikla vai).

ražošanas procesus acetona caur vecumā

ražošanā acetona, dažādas metodes var piemērot. Līdz 20. gadsimta vidum acetonu-butanola fermentācija bija vissvarīgākais acetona ražošanas process.

šim nolūkam izmantoja vai izmantoja anaerobās baktērijas (Clostridium acetobutylicum). Šodien acetonu galvenokārt iegūst, izmantojot fenola sintēzi (kumēna hidroperoksīda procesu). 1606. gadā to atklāja Andreas Libavius, sildot svina II acetātu.

nodota Modern acetons ražošanas

Parastajā mūsdienu kumols procesā skābo līdz kumols (izopropil benzola) ar tā saukto Friedel-Crafts reakcijas propilēna un benzolu. In radikālu reakcijā ar skābekli hidroperoksīda, kas sadalās pie skābā darba uz acetona un fenola, kas ražota. Bet arī izopropanola dehidratāciju var atgūt acetonu.

Padomi un ieteikumi sauc Kalksalzdestillation var tikt izgatavoti no acetona. Šajā procesā kalcija acetāts tiek uzkarsēts. Tad tas sadalās, sasniedzot zināmu temperatūru kalcija oksīdam un acetonam.
Dalieties ar draugiem

Atstājiet savu komentāru