Asfalt na ścieżkach i podjazdach - czy istnieją alternatywy?

Asfaltowanie ma swoje zalety. Niezależnie od tego, czy istnieją alternatywy do asfaltowania, a także wady i zalety metod alternatywnych, można przeczytać w naszym artykule.

Droga lub podjazd

Oczywiście najpierw musisz zdecydować, czy jest to krótki podjazd, czy może dłuższy podjazd. W obu przypadkach jest to inna sytuacja i jedna osoba ma inne wymagania.

zalety asfalt

sztukach asfaltowych pod wieloma względami swoje atuty:

  • tylko na większych powierzchniach jest łatwo i przede wszystkim szybko przynieść
  • ze względu na szybki montaż asfalt jest dość tani, tylko niewielkie obszary często o wartości nie może utorować drogi
  • długo ogromnie kosztowne być
  • betonu situ nadal ma luki, które są utrzymywane w czystości trudne
  • asfalt z dala prawie bezobsługowy, jeśli został prawidłowo zainstalowany w ciągu 20 do 30 lat, a także musi następnie małe ceny remont

cen

asfaltowych są nieco bardziej skomplikowane obliczenia. W większości przypadków potrzebna jest warstwa podstawowa i warstwa wierzchnia, przy czym górna warstwa jest dwukrotnie droższa niż warstwa podstawowa. W przypadku większości wymagań zużycie asfaltu wynosi około 25 kg / m².

Jeśli ktoś zakłada, 30 EUR za tonę dla podbudowy i 60 EUR za tonę do górnej warstwy, aby uzyskać na cenę za metr kwadratowy około 15 EUR za mkw. Następnie zostanie dodany koszt instalacji, a także koszty transportu.

Jednak może to być opłacalne, zwłaszcza na dłuższych dystansach, ponieważ koszty są wtedy znacznie zmniejszone przez wielkość obszaru.

alternatywy żwir żwir i depozyty są możliwe alternatywy - ale zachowując czyste i usuwanie śniegu w zimie na tych depozytów obciążenie. Dla wystarczającego odwodnienia nie jest konieczne wyprowadzanie powstałej wody deszczowej, co z kolei oszczędza wydatki.

Pokrycia betonowe są dość odporne, ale mają również połączenia, w których gromadzi się brud. Wysiłek instalacyjny może być konsekwentnie wyższy dla betonu na miejscu, ale nie zawsze można to zrobić samemu z doskonałymi wynikami.

To samo dotyczy kostki - także dla nawierzchni słyszał umiejętności i doświadczenie, a także koszty materiałowe w podobnym poziomie jak asfalt są nawet znacznie wyższa - w zależności, która łata została wybrana. Utrzymywanie czystości i odśnieżanie jest tutaj również problematyczne i zwykle wiąże się z dużym wysiłkiem i dużym wysiłkiem.

Asfalt ekologiczny

Asfalt nie nadaje się do zastąpienia asfaltem - ale jest to złudne. Można uniknąć wad produktu ropopochodnego. Najnowszy rozwój naukowy jest kombinacją żywności i stosowane oleje do smażenia i popiół lotny (a obfity produktu odpadowego z węglowych elektrowni tak wiele miejsc wciąż pracuje).

Jeśli olej odpadowy jest ogrzewany razem z popiołem lotnym, powstaje spoiwo, które ma właściwości bardzo podobne do właściwości bitumu. Pierwsze testy były obiecujące, materiał jest tak silny, jak klasyczny nawierzchnia asfaltowa. Nie jest regularnie stosowany, ale może się szybko zmienić po udanym teście długoterminowym.

Wskazówki i wskazówki Idealna alternatywa dla asfaltu nie istnieje. Zawsze musisz zrównoważyć zalety i wady poszczególnych kauczuków i zobaczyć, co najbardziej cenisz. To indywidualna decyzja.
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz