Wspornik rynny lub Einhangbleche służyć do montażu

Budowa warunków strukturalnych dachy są bardzo różne, a zatem istnieją bardzo różne rodzaje mocowania rynny rynny. W przypadku wielu dachów szczytowych, okapy stałe są wystarczające na okapach, a rynny muszą być zamontowane na innych krawędziach dachu.

rodzaje mocowania rynny

Najbardziej powszechny typ mocowania rynny jest wspornik rynny, określany również jako żelaza kanału. W zależności od kształtu rynny pół-okrągły lub prostokątny zakrzywionych taśm metalowych stosowane są tego jednostronnego zakładkę metalu z Verschraubungslöchern.

Zwykle metal zależy w większości przypadków od materiału rynny. Podczas kolejnego wkładania elementy kanału mogą być luźno w uchwytach lub dodatkowo zamocowane za pomocą wkręcania lub lutowania. Płyty Tra Trauf nadają się do prawie niewidocznego mocowania rynnowego, w którym rynny można zawiesić po jednej stronie. Ten typ mocowania stosowany jest głównie w nowych budynkach, z istniejącymi dachami, dolny rząd płytek musi zostać podniesiony w celu zabezpieczenia puszki płyty montażowej.

Widoczność i stabilność

W zależności od rozmiaru rynien, osprzęt musi przenosić obciążenie wody korytowej, nawet gdy jest całkowicie wypełniony. Dodatkową stabilność zapewnia przesuwanie, które jest mocowane do okapu i dodatkowo wspiera wybrzuszenie krawędzi rynny.

rury spustowe są zamocowane za pomocą zacisków, które są przykręcone za pomocą kołków w otworach w ścianie domu i całkowicie otaczają rurkę kropla po skręceniu.

boku łącznika rynien ze wsporników rynny, w którym wycięcie się znajduje i jest otoczony zewnętrznym, tam rynny wsporniki, które są wkręcane w rynnach lub lutowanych. Nie są widoczne z zewnątrz i poniżej.

Cena jednostki bez śruby mocującej zwykłych

Jak tylko całkowicie odporna na korozję metali lub cynkowanej galwanicznie miedzią rynny powinny być stosowane. Urządzenia trzymające z tworzywa sztucznego nadają się tylko do małych altan ogrodowych lub pawilonów i zwykle nie posiadają metalowej rynny.

W dachrinnen-shop.de oferowane są wyłącznie ocynkowane uchwyty rynnowe w różnych rozmiarach. Cena jednostkowa różni się w zależności od wielkości od jednego do pięciu euro za sztukę.

  • W sklepie blechshop24.com haki rynnowe są oferowane również jako uchwyty na przednie deski. Rozpoczynają się po cenie około 1,30 EUR za sztukę.
  • We wszystkich marketach budowlanych, takich jak obi.de czy hornbach.de, oferowane są uchwyty rynnowe o różnych rozmiarach i materiałach. Czyste rynny miedziane mogą kosztować do ośmiu euro za sztukę.
  • Porady i wskazówki W większości ofert na montaż rynny, wkręty i kołki nie wchodzą w zakres dostawy. Zwróć uwagę na równie doskonały, wolny od rdzy wybór wkrętów.
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz