Jak rozpoznajesz korniki?

Podejrzewanie korników może trwać od jakiegoś czasu, ale nie ma jeszcze żadnych dowodów. Czy znalezione karmienia mogą być już starożytne? Wtedy nie byłoby powodu do niepokoju i kosztowne traktowanie drewna może zawieść. Jak można ostrego zakażenia kornik rozpoznać i odróżnić ją od starych torów drewno niszcząc larwy owadów?

Przyjrzyj się uważnie: czy dziury są nowe czy stare?

Zasadniczo, odpowiedź jest bardzo prosta: świeże dziury i tunele karmienia mieć aktywne zakażenia dół - stare ślady działają zazwyczaj widoczne także „stary”. Świeża dziura ma jasny odcień, podczas gdy starszy odpowiednik już się ściemniał.

Kurz i brud w odsłoniętych kanałach karmienia wskazują, że powiązane owady zniknęły przez dłuższy czas. W przeciwieństwie do tego jest jasna, świeża mąka, która wypada podczas przesuwania drewnianego przedmiotu.

Każdy, kto odkryje świeże ślady gryzienia, może być pewny, że mają aktywną infestację. Szare, brudne i zakurzone szczątki wskazują, że zwierzęta już dawno zniknęły.

Dźwięki dostarczają również informacji na temat aktywnej inwazji robaków.

Aktywna infestacja może być zidentyfikowana przez powiązane dźwięki. Odgłosy dokuczliwe są dość zauważalne w cichym otoczeniu: przydać się do tego celu w uchu.

podjęcia problemu kornik poważnie i traktować

kornik będzie normalnie nie po prostu mówiąc sprawę, chyba że drewno schnie w miarę upływu czasu od tej pory, że owady nie znaleźć wystarczająco dużo wilgoci. Środki te przyczyniają się do rozwiązania problemu: ciepła

  • ponad 55 stopni Celsjusza
  • silny, długo utrzymujący się mróz
  • różne środki konserwujące drewno
  • środków domu babki takie jak sól boru i amoniaku
  • impregnacji izopropanolu i folią
  • uszczelniających gazowania nietoksycznymi oparów w celu przemieszczenia
tlenu Wskazówki i porady Często warto też poczekać do późna w nocy, aby posłuchać szelestu korników. Ponieważ wtedy występuje tylko niewielki hałas otoczenia, taki jak hałas uliczny i muzyka sąsiadów, które mogą odciągać uwagę od szumu karmienia.
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz