Ile kosztuje nowy dach?

Construction czy dwuspadowy, czterospadowy dach płaski lub dach: Dach musi być szczególnie silne, aby wytrzymać wszystkie rodzaje pogody dla wielu dziesięcioleci. Dlatego klient nie powinien uciekać się do tanich ofert, jeśli chodzi o dach domu. Ale co kosztuje nowy dach?

dach płaski lub dwuspadowy: jakich kosztów należy się spodziewać?

pytanie „Ile nowy dach?” Nie jest oczywiście dać ogólną odpowiedź, ale możemy uzyskać pewne wskazówki co do oceny cenowej z przekazać. W tym celu z grubsza dzielimy dachy na "płaski dach" i "dwuspadowy dach".

Koszty nowego dachu dwuspadowego

  • Rozmiar dachu ma zawsze kluczowe znaczenie dla ceny. W przypadku dachu dwuspadowego należy spodziewać się kosztu wynoszącego średnio 60 EUR za metr kwadratowy dla więźby dachowej w powłoce.
  • Ponadto koszty izolacji cieplnej wynoszą od 30 do 60 EUR za metr kwadratowy powierzchni dachu. Wydajna izolacja zgodnie z najnowszymi standardami wymaga wyższej inwestycji początkowej i pozwala zaoszczędzić najwięcej energii.
  • Wybór pokrycia dachowego można przekształcić większość spirali cenowej: Z koszt od 20 do 100 euro za metr kwadratowy, to czynnik kosztowy ma największą rozpiętość. Faktyczna cena zależy głównie od materiału, który wybrałeś.

koszt nowego płaskiego dachu

prosty płaski dach, włączając żwir i średniej izolacji cieplnej, wyniesie około 80 do 90 euro za metr kwadratowy. Przy standardowej izolacji PASSIV HAUS będziesz musiał zapłacić znacznie ponad 100 EUR za metr kwadratowy.

Pozostałe koszty dotyczą Państwu w ocenie kosztów, że strome dachy w ostrzeżeniach pogodowych muszą być szczególnie solidną konstrukcję i dlatego są droższe. Ogólnie rzecz biorąc, należy wziąć pod uwagę regionalne różnice cen w sektorze rzemieślniczym.

Jeśli twój nowy dach ma zostać zbudowany na starym domu, wówczas koszty rozbiórki starego dachu zostaną dodane do ostatecznej ceny. Kto chce wyposażyć swój dach w lukarnę lub szklany front, musi spodziewać się wyższej ceny.

Studium przypadku: Ile kosztuje nowy dach w domu jednorodzinnym?

Dom jednorodzinny otrzymuje dwuspadowy dach o powierzchni 170 m2, obejmujący izolację termiczną i wysokiej jakości pokrycia dachowe. Ponadto istnieją proste żaluzje, nie jest planowana lukarna.

koszt przegląd cena
nowy dach
10200 EUR izolację obejmującą 8.500 EUR
8700 EUR 27.400 EUR Całkowita

koszty finansowania poprzez Dla termicznych środków izolacyjnych w domu może ubiegać się o dofinansowanie. Odpowiedzialny za to jest KfW (Kreditanstalt für Wiederaufbau). Informacje są również dostępne na stronie www.bafa.de.

Porady i wskazówki Wybierz najlepszą izolację termiczną dla twojego dachu. Na początku może to być droższe, ale skorzystasz później z rosnących cen energii!
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz