Ile kosztuje malarstwo malarza? Ceny za metr kwadratowy Przebudowa

usunąć we własnym domu nawet ściany, jest pracochłonne i często nie prowadzi do pożądanego sukcesu. Jeśli zamówisz malarza, będzie łatwiej i bardziej zadowolony z wyniku. Gdzie są ceny mkr za farby?

Te ceny za metr kwadratowy trzeba umożliwić

malarza Większość malarzy firm obliczyć cenę za malowanie przez metr kwadratowy powierzchni do malowania, a nie przestrzeni życiowej.

Ponieważ malarz musi taping okna i drzwi ostrożnie przede wszystkim, że nie są one odejmowane normalnie w metrach kwadratowych - o ile nie są szczególnie duże panoramiczne okna.

Oblicz dla malarza cenę około 7 - 9 EUR za metr kwadratowy, w tym VAT i materiał. Jeśli potrzebujesz więcej niż jednej warstwy farby, cena odpowiednio wzrasta.

Przykładowy projekt: Painter zamiata całe mieszkanie

Mieszkaniec odnawia swoje pokoje. Jego całkowita powierzchnia ścian wynosi 180 metrów kwadratowych i 75 metrów kwadratowych sufitu. W salonie znajdują się wyszukane listwy na suficie, które również muszą być pomalowane. podkreślają

kosztów przegląd cen
pierwsze 180 Ściany kwadratowychpodkreślają 1440 EUR
2. 75 kwadratowych sufitu630 underline EUR
3. wykończenia150 EUR
ogólną2220 EUR

własnej pracy zamiast Malarze: nie niższą kwadratowy cenę metrowy tanie kolorze ! Malowanie ścian nie jest szczególnie trudnym zadaniem: jeśli zastosujesz się do kilku instrukcji, możesz osiągnąć niezły wynik, oszczędzając pieniądze.

Wybierz ostrożnie farbę ścienną i zwróć uwagę na nieprzezroczystość: taniej farby zazwyczaj nie pokrywa pierwszej drugiej warstwy. Jednak przewaga cenowa nie jest już przyznawana przez powtarzające się strajki - a ty inwestujesz dużo pracy.

Wskazówki i porady Jeśli zatrudnisz malarza do malowania, możesz ubiegać się o koszty pracy dla celów podatkowych. Poproś malarza o oddzielenie kosztów materiałów i robocizny osobno w tym celu na fakturze.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz