Jak skutecznie wypełnić szczeliny

Podczas układania linii energetycznych pod tynkiem występują typowe prace kitu. Szczeliny są całkowicie wypełnione. W większości przypadków kanał chroni kabel lub kable jako kanał. W innych szczelinach, takich jak fugi i przejścia, należy uwzględnić dowolną elastyczność, która może być wymagana podczas zacierania, aby zapobiec późniejszemu rozdarciu.

Typy szczelin i materiał

Termin szczelina dla stanu strukturalnego jest dość ogólny. Zarówno szczeliny dylatacyjne, jak i złącza dylatacyjne tworzą szczeliny, jak również podłużne zagłębienia ścian. Jako wytyczenie pęknięć wymagane są szczeliny i pożądane obniżenia. Pęknięcia, takie jak otwory, uszkadzają materiał budowlany i powierzchnię.

Oprócz rodzaju i funkcji szczelin materiał główny odgrywa ważną rolę. Typowe jest wypełnianie spoin betonowych i wypełnianie połączeń w płycie gipsowo-kartonowej. Rzadziej, szczeliny muszą być wypełnione lub w podłodze. Krawędzie jastrychu wymagają niewypełnionych krawędzi ekspansyjnych, a kable są rzadko układane w jastrychu.

Obkurczanie i czas przydatności do użycia

Deklarując, że kit jest zrozumiały, należy uwzględnić jego właściwości suszące. Cementowy kit, taki jak zaprawa, kurczy się po wyschnięciu. Oprócz powstawania nierówności, które są kompensowane przez dalsze szpachlowanie, kurczenie może uszkodzić kanały kablowe i kable. Wielu ekspertów i doświadczonych majsterkowiczów przysięga na wypełnienie Rotbandem, bardzo klejącym tynkiem gipsowym, który się nie kurczy.

Ważnym czynnikiem jest czas przetwarzania przy napełnianiu gniazd. W ten sposób, podobnie jak przy wypełnianiu otworów, należy wziąć pod uwagę całkowitą odległość podczas mieszania szpachli. Około jedna godzina cykli roboczych lub jedna do dwóch metrów długości szczeliny są powszechne. Żywotność kitu musi być regulowana poprzez proporcjonalne mieszanie.

Przydatna wilgoć

W celu zwiększenia podatności na obróbkę i lepkości masy uszczelniającej zaleca się zwilżenie wszystkich powierzchni mających kontakt ze związkiem. Zarówno wewnętrzne powierzchnie szczelinowe, jak i wstawione wstawione elementy korytek kablowych mogą być dobrze nawilżone przy pomocy zimnej lub rozpylonej butelki.

Również narzędzie do napełniania z samej łopatki przy pomocy mieszadła do instrumentów wygładzających jest łatwiejsze do nawilżania i użytkowania. Zwykle podczas chwytania kabli należy stosować dyfuzyjny wypełniacz.

Porady i triki Jeśli wypełnisz gniazda o szerokości dwóch centymetrów, specjalne pasy szpachlowe ułatwią Ci pracę.
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz