Saplākšņa locīšana

Vispārējā koksnes liešana

Tradicionālo masīvu var izlīdzināt relatīvi labi ar ūdens tvaikiem, bet tai ir vajadzīga liela pieredze. Tā kā katrs koksnes gabals no koka ir tikpat atšķirīgs kā koka materiāls. Nedaudz vienkāršāk ir saplākšņa locīšana. Ir pat dažādi materiāli, kurus var izmantot saplākšņa vietā.

  • saplāksnis locīšanas saplāksnis
  • MDF plāksnes locīšanas
  • saplāksnis ir vieglāk, nekā koka Savukārt

Principā tās metodes saplāksnim ir saliekti cieši saistīti ar tām, kas tiek izmantotas, lai lieces cietā vai līmēta. Tas nozīmē, ka vissvarīgākās sastāvdaļas, kas jums vajadzīgas, ir ūdens tvaiks vai mitrums un lieces palīglīdzeklis.

Trūkumi saplākšņa locīšana

Tomēr saplāksnis ir ārkārtīgi sauss. Parasti ļoti sausa koksne nevar saliekt. Tas atšķiras ar plānu saplāksni. Piemēram, ļoti plāniem saplākšņu paneļiem var būt pat pietiekami, lai saplākšņa paneļus tiktu pietiekami labi iemērc ūdenī. Protams, tomēr ir skaidrs, ka mīkstināšana karstajā tvaikā.

Pagrieziet ūdens tvaiku saplākšņa veidā

Tvaikam jāsasniedz temperatūra 100 grādi pēc Celsija, un tam nav jābūt spiedienam. Tāpēc mazākām finiera plāksnēm jūs varat viegli izveidot tvaika tvertni. Turklāt jums ir nepieciešamas arī siksnas un, iespējams, negatīva pelējuma vai stiprinājuma detaļa, uz kuras līkumaina saplāksnis ir jāpielīmē.

Tāpēc, ka pat saplāksnim ir tendence saliekt nekontrolētu pat pēc žāvēšanas. Tādēļ izliekuma dēļ slotā saplākšņa daļas bieži tiek pielīmētas līdz attiecīgiem elementiem, it īpaši, ja saplāksnis ir līmēts bez tvaika.

Thonet princips

Ieteicams, ka jums ir negatīva pelējuma. Pēc tam saplākšņa ārpusei jāuzliek lieces josla vai locītavas plāksne (arī attiecīgajā atloka), kas izgatavota no metāla. Tad saplāksni pēc tam saspiež un pēc tam nostiprina ar siksnām. Šī pieeja atbilst gandrīz 200 gadus vecam un joprojām pastāvošajam Thonet principam. Effekt Bending efektīvāk, izmantojot Thonet principu

Liekšanas josta vai saliekuma plāksne absorbē daļu no spēkiem, kas citādi darbotos pie finiera ārpuses. Tādējādi saplāksnis ir elastīgāks par tradicionālajiem un plīsumiem vēlāk. Tomēr jums vienmēr jāpatur prātā, ka pat elastīga saplāksnis ir tikai elastīgs zināmā mērā.

alternatīvas saplāksnim

Atkarībā no pielietojuma, jūs varat izmantot arī jau minētos un īpaši plānās MDF plātnes, kā arī īpašu liekšanas saplākšņu. Parasti šos materiālus var deformēt bez ūdens vai ūdens tvaika, tāpēc tiem jābūt piestiprinātiem pie atbilstošajiem negatīvajiem kolēģiem, to saliekot. Protams, šie saplākšņa veidi jāpiestiprina ar siksnu, līdz līmi ir izžuvuši.

Tips & Tricks Karstā tvaika izšķīdina lignīna šūnas un ļauj tām pārvietoties pretējā virzienā. Ar vēlāku žāvēšanu un dzesēšanu koka šūnas atkal cieto, saplāksnis ir saliekts. Mājas žurnāls piedāvā daudzus priekšmetus materiālu locīšanai. Tā, protams, arī vērsieties pie koka.

Dalieties ar draugiem

Atstājiet savu komentāru