Piła łańcuchowa zalana - co robić?

Gdy piła działa sucho podczas pracy, dobra rada jest często droga. Na zewnątrz w lesie często nie ma narzędzi potrzebnych do przywrócenia piły do ​​ruchu. Co możesz zrobić w takim przypadku i co jest potrzebne, przeczytaj szczegółowo w tym poście.

Ogólne środki zaradcze

Zasadniczo świecę zapłonową można zawsze odkręcić po uruchomieniu piły. Jeśli świeca zapłonowa jest następnie suszona i wymieniana, piła powinna znów działać płynnie.

Jednak do odkręcenia świecy zapłonowej potrzebny jest odpowiedni klucz. Ponieważ kroplówka może się zdarzać raz po raz, warto trzymać pasujący klucz razem z piłą i zawsze zabrać ją ze sobą. W razie upuszczenia możesz szybko rozwiązać problem.

Rozpocznij próby

Liczne próby uruchomienia powodują, że piła ponownie "pojawi się". Jednak jest to raczej zła metoda, ponieważ częste, nieudane próby rozpoczęcia szybko zużywają piły łańcuchowe. W razie wątpliwości metoda działa głównie, ale zazwyczaj lepiej jej unikać.

Opcje alternatywne

Jeśli żaden pasujący klawisz nie jest dostępny, działa inaczej. Sprawdzoną sztuczką jest rozpoczęcie bez duszenia (tj. Bezczynności). Podaje się pełną przepustnicę prawą ręką, trzymając lewą rękę rozrusznika. Prawą ręką odsuń piłę od siebie.

Należy jednak zauważyć, że metoda ta stanowi znaczne zagrożenie dla bezpieczeństwa i z pewnością nie odpowiada wymaganemu ostrożnemu obchodzeniu się z piłą łańcuchową. W pojedynczych przypadkach metoda - choć niebezpieczna - ale szybko przynosi sukces. Jeśli pilarka mocno pali podczas tej procedury, jest to normalne i nie jest powodem do niepokoju.

Porady i sztuczki Wydaje się sprzeczne, że idzie się pełną parą na zatopionym silniku - ale z piłą łańcuchową, to zawsze rozsądne podejście.
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz