Ostrzyć piły taśmowej - tak to idzie

przebudowy piła taśmowa może być bardzo użytecznym narzędziem dla warsztatów DIY. W tym poście wyjaśniono, jak ostrzyć brzeszczoty taśmowe, dlaczego robić to regularnie, a które zespoły ostrzyć.

Ostrza do piłowania

Zasadniczo wszystkie standardowe piły taśmowe mogą być ponownie szlifowane. Ząbkowane brzeszczoty zwykle nie powodują żadnych problemów. Sensowne jest ponowne ostrzenie, ale tylko podział około 5 mm - w przeciwnym razie wysiłek na korzyść jest zbyt niski.

Jakość ostrzenia

Ponownie naostrzona taśma nigdy nie staje się tak dobra jak nowa taśma. Ponowne ostrzenie może jednak wydłużyć żywotność i żywotność zespołu.

Zasadniczo wyostrzenie jest znacznie łatwiejsze i częstsze w przypadku liści o stałym skoku. Jak często można wyostrzyć, zależy głównie od jakości taśmy.

Porada, że ​​konieczne jest ostrzenie

Pasy piłowe mają tendencję do "krwawienia" w miarę upływu czasu. Działająca brzeszczot musi zostać ostrzony lub wymieniony. Jeśli na ziemi pojawią się uszkodzenia lub pęknięcia, ponowne ostrzenie nie ma już sensu, należy wymienić tarczę. Weiter Praca ze zużytymi taśmami piłowymi jest nie tylko nieskuteczna, ale także niebezpieczna. Ostrze piły taśmowej może nawet latać wokół uszu.

Prawidłowe ostrzenie ostrzenie odbywa się najlepiej z trójkątnym szlifowania, brzeszczot jest zaciśnięta w imadle. Kilka wskazówek, które pomogą dobrego ostrzenia:

zacisk brzeszczotu tak, że tylko zęby

  • wystają (do podstawy zęba) nad znakiem wice miejsca startu (najlepiej z pisakiem lub markerem) stosowanie
  • kilka ruchów z szlifierki delta (1 -2 ruchy do przodu i do tyłu)
  • baza ząb zawsze dokładnie nadmiar wierzchołki zębów
  • wyszło dokładnie Oczywiście można również pracować z plikami. Jest to zwykle bardziej złożone i wymaga nieco więcej umiejętności. Jeśli chcesz to zrobić w ten sposób, zdecydowanie powinieneś użyć specjalnych pilarek. Rozmiar pliku musi być tak dobrany, aby odpowiadał istniejącej podziałce zębów.

W razie potrzeby ustawienie należy również poprawić.

Tips & TricksZu szybki sobie z zespołem piły, albo na piły taśmowej sami (niestopowych band), ale również w nieodpowiednim materiałem do prędkości taśmy. Brzeszczoty powinny być zawsze "schowane" przed użyciem. W tym celu drewno jest cięte z 50% normalnego surowca. Liście wtedy trwają znacznie dłużej.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz