Silikon może być łatwo przetwarzany w kamieniu naturalnym ze zwiększoną ostrożnością

Silikon jest bardzo popularny jako idealny spoiwo do spoinowania płytek i kamienia naturalnego z kilku powodów. Wodoodporny i wodoodporny syntetyczny polimer jest elastyczny po wyschnięciu. Istnieje również stosunkowo łatwe przetwarzanie i niska cena. Główną wadą jest tendencja do tworzenia tłustych plam podczas obróbki.

Ceramika jest odporna na silikony

Syntetyczny silikon można wytwarzać na wiele różnych sposobów. Jak daleko sięgają formularze i warianty produktów, pokazuje zakres od szczeliwa do formy do pieczenia. Różne składniki chemiczne nadają silikonowi jego specyficzne właściwości i zachowanie.

Ponieważ użycie tanich wkładów silikonowych sprawia, że ​​prace domowe stają się jeszcze łatwiejsze do wykonania, jest to najczęściej stosowany środek uszczelniający jako uszczelniacz w łazience i kuchni. Przy wyborze, czy kamień naturalny lub płytki są wybierane, ta możliwość może być decydującym czynnikiem. Płytki ceramiczne są całkowicie niewrażliwe na silikon.

Kamień naturalny przyciąga tłusty silikon

Nieosłonięte płyty z kamienia naturalnego są w dużym niebezpieczeństwie uszkodzenia w wyniku kontaktu z silikonem. Nie tylko pozostałości tłuszczu znajdujące się na powierzchniach mogą prowadzić do prawie niemożliwych do usunięcia plam tłustych.

Pory z naturalnego kamienia tworzą bramę wejściową dla silikonu. Kiedy kamień naturalny jest spoinowany silikonem, masa tłuszczowa "wędruje" w kamień na krawędziach. Bardzo klasyczny wzór uszkodzeń to zabrudzone krawędzie po fugowaniu płyt z kamienia naturalnego.

Specjalne naturalne silikony

Elastyczność w produkcji i składzie silikonu pozwala wytwarzać specjalne naturalne silikony. Właściwości silikonu nie są całkowicie wyeliminowane, ale są mniej odporne na kwaśne właściwości kamienia naturalnego. Między innymi można ograniczyć płynącą i pełzającą mobilność silikonu.

W przypadku natrysku lub innych trwałych powierzchni z kamienia naturalnego należy używać wyłącznie specjalnych produktów. Średnio jednak są one co najmniej dwa razy droższe niż najtańszy silikon silikonowy.

Porady i wskazówki Wszystkie rodzaje kamienia naturalnego mają różne wrażliwości i właściwości absorpcyjne. Wybierz silikon, który został stworzony specjalnie do Twojego rodzaju kamienia naturalnego. Do tych silikonów można również dołączyć kolor i Antipilvorstoffe.
Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz