Srebrne sztućce uruchomione z powodu siarkowodoru

Srebrnych sztućców nie można zapobiec reakcji z tlenem i siarkowodorem z otaczającego powietrza. W reakcji powstaje siarczek srebra, który powoduje ściemnienie, zmętnienie i zabarwienie. Regularne czyszczenie, polerowanie i właściwe przechowywanie może zmniejszyć efekt.

Siarkowodór jest "winowajcą"

Faktycznym czynnikiem wyzwalającym początek powierzchni wykonanych ze srebra jest siarkowodór. Tlen z powietrza sam w sobie nie jest partnerem reakcji, ale tworzy odpowiednie środowisko. Reakcja "uwalniania" siarkowodoru zmienia naturę srebra w wyniku utleniającego działania tlenu z wytworzeniem siarczku srebra.

Obecność i kluczowa rola siarkowodoru jest oczywista w niektórych metodach czyszczenia przy pomocy domowego środka dla zmysłu węchu. Na przykład w kąpieli zanurzeniowej srebrnych sztućców z folią aluminiową powstaje typowy zapach siarki, przypominający zgniłe jaja.

Zwarcie galwaniczne

Podczas zanurzenia w wannie używa się do obróbki sreber, należy zawsze unikać bezpośredniego zapachu. Środki homeopatyczne rozwijają również tak zwany tiomocznik, który jest toksyczny. Próbki nieprzyjemnych zapachów należy zawsze wykonywać za pomocą uśmieszków na nosie.

Folia aluminiowa umożliwia dostęp do metalu nieszlachetnego szlachetnemu metalowi. Rodzaj galwanicznej reakcji zwarcia powoduje korozję na papierze aluminiowym. Zardzewiałe srebrne sztućce znów stają się jasne, a aluminium staje się ciemne. Wizualnie wygląda to na "podwyżkę" przebarwień. Włączając przepływ prądu przez elektrody w kąpieli ze stopu srebra i aluminium, efekt można poprawić. Niektóre profesjonalne urządzenia czyszczące działają na tej zasadzie.

Metody ochrony podczas przechowywania the Za pomocą soli lub kredy siarkowodór w powietrzu może być związany co najmniej w częściach. Dlatego zaleca się przechowywanie jednej z tych substancji w bezpośrednim sąsiedztwie podczas przechowywania Silbersteck.

Również światło czynnikowe odgrywa rolę w początkach srebra. Srebrne sztućce należy zawsze przechowywać w ciemności, aby zapobiec wrażliwym na światło lub wyzwalanym przez światło reakcjom chemicznym.

Wskazówki i trikiZapisz swoje sztućce "ekskluzywne" i wyczyść je oddzielnie od innych metali (z wyjątkiem metody alumi). Matowienie może być dodatkowo wzmocnione przez reakcje otoczenia w powietrzu.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz